PL GROUP - Ponad 1 mln zł przychodów w II kwartale 2019 r.

PL Group, notowana na NewConnect spółka działająca w branży motoryzacyjnej, osiągnęła w II kwartale 2019 r. ponad 1,0 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 14,8 proc. r/r. W tym okresie zysk netto wyniósł 176,6 tys. zł. Spółka inicjuje kolejne projekty, które będą wpływać na wyniki PL Group w następnych okresach.

Spółka konsekwentnie wdraża strategię rozwoju, która zapewnić ma istotne zwiększenie oraz dywersyfikację działalności i przychodów PL Group.

- Zarówno II kwartał, jak i cały 2019 rok to dla nas czas intensywnej pracy i wdrażania nowych projektów, które mają zapewnić zwiększenie oraz dywersyfikację działalności i przychodów PL Group. Już wkrótce ich efekt będzie widoczny w osiąganych wynikach finansowych. – mówi Sebastian Albin, prezes PL Group.

11 czerwca br. spółka podpisała list intencyjny z Gama Holding, którego celem jest nawiązanie współpracy w zakresie prowadzenia lokalu usługowego, w którym oferowane będą samochody kolekcjonerskie i luksusowe, zarówno w systemie sprzedaży, jak i w formie klubu Gama Cars Club.

- Jesteśmy na zaawansowanym etapie negocjacji z Gama Holding, w ciągu kilku tygodni powinniśmy podpisać ostateczną umowę o współpracy. Chcemy wspólnie stworzyć wyjątkowe miejsce dla wielbicieli motoryzacji z Warszawy i całego kraju. Nasz lokal będzie nie tylko miejscem sprzedaży niepowtarzalnych samochodów, ale również miejsce spotkań i ekskluzywnych wydarzeń. – tłumaczy Sebastian Albin.

Już po zakończeniu II kwartału PL Group podpisało list intencyjny dotyczący najmu nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Łopuszańskiej 38B o łącznej powierzchni prawie 1 tys. mkw. Spółka planuje otworzyć tam najnowocześniejszy salon detailingu w kraju.

- Nowa lokalizacja pozwoli nam znacznie zwiększyć skalę naszej działalności. Chcemy zarówno zwiększyć zespół, jak i rozszerzyć nasza ofertę. Rozmowy idą w dobrym kierunku i w najbliższych tygodniach powinniśmy je sfinalizować podpisaniem umowy najmu. – dodaje Sebastian Albin.

PL Group, poprzez markę PLDETAILING świadczy szereg usług w tematyce zabezpieczenia, pielęgnacji oraz modyfikacji pojazdów klasy PREMIUM.

14 sierpnia br. Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego o 472.305 akcji, które zostały wyemitowane w ramach gotówkowej emisji po 1 zł za akcji i zostały objęte przez Sebastiana Albina - prezesa spółki. Po rejestracji kapitał zakładowy spółki dzieli się na 20 mln akcji.

źródło: InnerValue Investor Relations