NESTMEDIC otrzymała środki finansowe od Deutsche Balaton AG

Nestmedic S.A. otrzymała kolejną pulę dofinansowania od niemieckiego inwestora. Jest to konsekwencja podpisanej przez Spółkę 10 lipca br. umowy z niemieckim funduszem Deutsche Balaton AG. Pozyskane środki przyczynią się do wprowadzenia rozwiązania Spółki - telemedycznego KTG Pregnabit - na nowe rynki zagraniczne.

- Mocno wierzymy w firmę Nestmedic oraz jej produkt. W naszej opinii wypełnia on lukę w sektorze medycznym na wielu rynkach. Liczymy na dobrą współpracę z zespołem Nestmedic oraz liczne sukcesy na poziomie globalnym – twierdzi Armin Burckhardt, Equity Manager, Deutsche Balaton AG.

Transakcja pomiędzy Nestmedic S.A. a Deutsche Balaton AG dotyczyła emisji obligacji zamiennych na akcje serii A przeprowadzonej w trybie emisji prywatnej. Wszystkie obligacje serii A w liczbie 28.571 szt. i cenie 150 zł za jedną Obligację serii A, zostały zaoferowane akcjonariuszowi Deutsche Balaton AG. Łączna kwota transakcji wyniosła 4.285.560 zł.

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z zamknięcia kolejnego etapu współpracy z Deutsche Balaton AG. Realizacja transakcji jest dowodem na wiarę i zaufanie w Spółkę i perspektywy rynkowe. Pozyskane finansowanie daje nam stabilizację i możliwość mocniejszego skupienia się na realizacji ekspansji. Chcemy także wykorzystać międzynarodowe doświadczenie i kontakty Deutsche Balaton AG. – powiedział Konrad Kowalczuk, Członek Zarządu Nestmedic S.A.

Nestmedic S.A. oferuje swoje innowacyjne rozwiązanie Pregnabit na rynku polskim oraz fińskim i wspólnie z lokalnymi partnerami pracuje nad wprowadzeniem produktu na kilku rynkach zagranicznych, w tym, w Nigerii i Bułgarii. Równolegle Spółka prowadzi rozmowy z partnerami z około 15 krajów. Zgodnie z przyjętą strategią otwarcie rozmów na wielu rynkach wpływa pozytywnie na dywersyfikację ryzyka przesunięcia czasowego wejścia na poszczególne rynki.

źródło: InnerValue Investor Relations