LETUS CAPITAL chce przejść na Główny Rynek GPW

Letus Capital, spółka działająca w obszarze finansów, nowych technologii oraz fotowoltaiki, zamierza przejść na Główny Rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zgodnie z uchwałą zarządu spółki decyzję o przejściu podejmie najbliższe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.

Letus Capital specjalizuje się w doradztwie biznesowym i finansowym, obecnie działalność spółki będzie koncertować się na sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz ochronie patentowej i komercjalizacji innowacyjnych projektów.

- W ostatnich tygodniach istotnie przyśpieszyliśmy rozwój spółki. Koncentrujemy się na obszarach z największym potencjałem wzrostu, czyli innowacyjnych projektach technologicznych z szansą na globalną komercjalizację oraz rynku fotowoltaiki, który swoje najlepsze czasy ma jeszcze przed sobą. Prowadzimy już rozmowy z zagranicznymi partnerami w temacie współpracy przy komercjalizacji innowacyjnych projektów, przejście na Główny Rynek GPW zwiększy naszą wiarygodność z ich perspektywy. To również konsekwencja tych zmian w naszej działalności, które odzwierciedlają się we wzroście wartości spółki. – mówi Tomasz Andrzejczak, prezes Letus Capital.

Zgodnie z zapowiedziami spółki, celem zmiany rynku notowań jest zwiększenie transparentności spółki w oczach inwestorów oraz poszerzenie ich bazy, co może przyczynić się do wzrostu płynności akcji spółki oraz jej kapitalizacji. Drugim argumentem za przeniesieniem notowań jest zwiększenie zaufania do spółki przy współpracy z zagranicznymi partnerami.

Letus Capital rozszerza współpracę z notowanym na warszawskiej giełdzie Softblue, który jest również akcjonariuszem spółki. Spółki wspólnie zajmą się rozwojem i komercjalizacją głosowego wyłącznika bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych. System bezpieczeństwa w trybie ciągłym analizuje dźwięki otoczenia i reaguje na wykryty krzyk wywołany bólem lub strachem. Dodatkowo spółki prowadzą rozmowy w zakresie współpracy przy kolejnych projektach, w tym związanych z energetyką odnawialną.

źródło: InnerValue Investor Relations