KANCELARIA PRAWNA-INKASO WEC - Grupa uruchamia narzędzia umożliwiające szybkie odzyskanie należności online

Grupa Kapitałowa WEC S.A. uruchomiła intuicyjną platformę pod nazwą e-Wierzyciel (www.e-wierzyciel.pl) za pomocą której każdy użytkownik w łatwy i szybszy sposób może uruchomić windykację i odzyskać należności z niezapłaconych faktur. Precyzyjnie opracowany system, w imieniu wierzyciela, wzywa dłużnika do zapłaty i zachęca do polubownego rozwiązania sporu. Ze wstępnych statystyk wynika, że blisko 80 proc. spraw prowadzonych przez platformę kończy się spłatą lub ustaleniem ugody ratalnej. Scenariusze działań windykacyjnych dla E-wierzyciela opracowuje zespół prawników i windykatorów z 25 letnią wiedzą i doświadczeniem.

e-Wierzyciel podejmuje czynności monitorujące spłatę faktury. Wysyła wezwanie do zapłaty zawierające sankcje prawne, które mają zmotywować dłużnika do płatności. Kontaktuje się z dłużnikiem poprzez monity windykacyjne mail i sms. Czynności polubowne są podejmowane przez 30 dni od przekazania zlecenia. Pieniądze na koncie wierzyciela mogą pojawić się już po 4 dniach od uruchomienia procesu. O skuteczności rozwiązań jakie daje e-Wierzyciel świadczy fakt, iż niemal 78 proc. zarejestrowanych spraw zakończonych zostaje spłatą lub ustaleniem harmonogramu spłaty, a 96 proc. klientów poleca innym użytkownikom korzystanie z platformy.

Użytkownik e-Wierzyciela sam decyduje o sposobie zapłaty. Opłata jednorazowa, płatna z góry, to koszt 19,00 zł (+23% VAT). W tym przypadku nie ma minimalnego limitu, od jakiego świadczona jest usługa. Jeżeli użytkownik nie chce ponosić opłat wstępnych, wówczas po odzyskaniu należności naliczana zostanie prowizja, która jest zawsze stała i wynosi 1,9% (+23% VAT). W tym drugim przypadku kwota faktur do odzyskania wynosi 1 000,00 zł. Co istotne, po dodaniu sprawy, w każdym momencie można sprawdzić status zlecenia na platformie. Panel klienta online umożliwia podgląd wykonanych czynności i ich efekt.

Platforma e-Wierzyciel została uruchomiona przez Grupę WEC S.A., jednego z liderów rynku windykacyjnego w Polsce.

- W okresie spowolnienia gospodarczego wywołanego epidemią koronawirusa wielu przedsiębiorców zmieniło strategię dotyczącą odzyskania należności. W tym trudnym dla wielu okresie liczy się czas, dlatego w znacznym stopniu zyskały rozwiązania umożliwiające windykację, którą można zlecić online, pomijając formalności, które zabierały dużo czasu i niejednokrotnie zniechęcały do dalszych czynności. Rozwiązanie, jakim jest e-Wierzyciel, w szybki i łatwy sposób uruchamia windykację i umożliwia odzyskanie należności z niezapłaconych faktur w krótkim czasie. Stawiajmy przy tym na pełen profesjonalizm, który – jak pokazuje historia działalności Grupy - przyczynia się do efektywności odzyskiwania należności – mówi Remigiusz Brzeziński, prezes zarządu Kancleraii Prawnej – Inkaso WEC S.A.

Grupa Kapitałowa WEC S.A. w ostatnich latach umacnia pozycję na rynku poprzez zwiększanie efektywności sprzedażowej wykorzystując dostępne technologie i narzędzia do optymalizacji procesów windykacyjnych.

- Dostrzegamy ogromny potencjał rozwoju internetowych kanałów umożliwiających przyśpieszenie procesu windykacji, dlatego szczególną uwagę kładziemy na zastosowanie nowatorskich rozwiązań informatycznych, jakim jest E-Wierzyciel, ale także inne nasze rozwiązania m.in. internetowa giełda wierzytelności: www.gielda-dlugow.net, która umożliwia przedsiębiorstwom, a także firmom windykacyjnym, pożyczkowym czy kancelariom prawnym, publikowanie wierzytelności w celu ich sprzedaży oraz wsparcia procesu windykacji. Platformy www.e-wierzyciel.pl oraz www.gielda-dlugow.net są własnością spółki należącej do Grupy Kapitałowa WEC S.A. - E-wierzyciel.pl sp. z o.o.. – dodaje Remigiusz Brzeziński.

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC jest notowana na NewConnect. Od 20 lat specjalizuje się szczególnie w obsłudze wierzytelności dla spółek z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z segmentu B2B.

źródło: Kancelaria Prawna – Inkaso WEC