DORADCY24 pozyskały nowego inwestora branżowego

Doradcy 24 S.A. (Newconnect: D24) jedna z największych spółek doradztwa finansowego na polskim rynku wyspecjalizowana w pośrednictwie oraz sprzedaży kredytów hipotecznych, inwestycji i ubezpieczeń, w dniu 1 kwietnia 2014 r. zyskała nowego inwestora strategicznego firmę Polfinance Sp. z o.o. znaną z licznych sukcesów w budowaniu struktur sprzedaży oraz ogromnych doświadczeń w branży ubezpieczeniowej, która poprzez spółkę zależną Gold Investment sp. z o.o. nabyła pakiet akcji od wiodącego akcjonariusza Roberta Loranca.

Wyłonienie nowego inwestora jest konsekwencją poszukiwania przez D24 drogi rozwoju dla spółki oraz chęcią pozyskania kapitału na dalsze inwestycje. Nadrzędnym celem transakcji jest wzmocnienie wizerunku i rozpoznawalności marki Doradcy24, która pozostanie na rynku. Dzięki synergii wynikającej z pozyskania kapitału i know-how Polfinance firma Doradcy24 rozszerzy ofertę produktowo-usługową, a także znacznie zwiększy ekspansję geograficzną, co istotnie wpłynie na podniesienie konkurencyjności. Kontrahenci i współpracownicy uzyskają dostęp do największego portfolio produktowego w głównych obszarach działalności tj. kredytów, ubezpieczeń i inwestycji.

Nabycie spółki Doradcy 24 jest ważnym krokiem w strategii organicznego wzrostu Polfinance na polskim rynku finansowym – powiedział Jerzy Dera Prezes Zarządu Polfinance Sp. z o.o. – Zakup pakietu kontrolnego akcji wzmocni naszą pozycję w branży pośrednictwa finansowego w Polsce, zapewniając trwały wzrost dla obu struktur. Mamy ogromny szacunek dla najwyższej klasy zespołu zarządzającego Doradcy24, który może pochwalić się doskonałymi wynikami sprzedaży wynikającymi z budowy silnej i rozpoznawalnej marki.

Transakcja stanowi zwieńczenie projektu Interim Management Buy Out, oznacza korzyści dla samej firmy, jej pracowników i klientów. Stanowi również dowód, że rynek finansowy w Polsce jest w dobrej kondycji i w naszej ocenie będzie się rozwijał. - powiedział Robert Loranc Prezes Zarządu Doradcy24. Cieszymy się, że Polfinance odnosi się z szacunkiem i zrozumieniem do zespołu Doradcy 24.

Połączone portfele produktów Doradcy24 i Polfinance pozwolą na zajęcie wiodącej pozycji w segmencie pośrednictwa finansowego w Polsce. Kolejne wzrosty będą generowane poprzez rozszerzenie linii produktowych, a także wykorzystanie efektu synergii wynikającego z organicznego wzrostu obu struktur.

źródło: PROFESCAPITAL