DEGENERALS zaprezentował pierwsze materiały z gry U-boat Commander

DeGenerals, deweloper gier o tematyce historyczno-militarnej z Grupy Playway, opublikował pierwsze materiały dotyczące kolejnej gry, czyli U-boat Commander. Trailer strategicznego symulatora dowódcy okrętu podwodnego z czasów II wojny światowej jest już dostępny w sklepie Steam link. Premiera gry planowana jest na III kwartał 2022 r.

- Po niewątpliwie udanej premierze naszej pierwszej produkcji, czyli Tank Mechanic Simulator, chcemy wypłynąć na szerokie wody, nie tylko metaforycznie. Pozostajemy oczywiście w tematyce gier militarnych, jest to obszar na którym się koncentrujemy. Dobrze się w nim czujemy i chcemy kontynuować budowę społeczności wokół tego tematu. Tym razem ślad gąsienic, zmieniamy na kilwater. Chcemy dać graczom U-boat Commander pełne doświadczenie płynące z zarządzania flotą okrętów wojennych – mówi Robert Pietrzko, Prezes Zarządu DeGenerals S.A.

Zadaniem gracza będzie planowanie, synchronizowanie oraz koordynacja ataku statków podwodnych na Alianckie konwoje na oceanie Atlantyckim. Śledzenie maszyn na mapie taktycznej, rekrutacja i optymalizacja pracy załogi, wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości Enigmą to tylko część z obowiązków dowódcy okrętu.

- Planujemy przygotować grę na różne platformy, w pierwszej kolejności skupiając się na PC oraz Nintendo Switch. Dużym buforem bezpieczeństwa przy pracach nad produkcją daje nam obecność Grupy Playway, głównego akcjonariusza spółki oraz doświadczonego wydawcy na rynku gamingowym. Wiemy, że możemy liczyć na duże wsparcie w zakresie testowania, wydania gry czy też jej cross promocji – informuje Robert Pietrzko.

źródło: InnerValue Investor Relations