DEGENERALS - Rusza IPO o wartości 10,2 mln zł

DeGenerals, producent gier o tematyce historyczno-militarnej, rozpoczął pierwsza publiczną ofertę akcji. Spółka opublikowała Memorandum Informacyjne. Zapisy na akcje dewelopera, który przygotował jedną z najlepiej sprzedających się gier w portfolio Grupy PlayWay – Tank Mechanic Simulator, wystartują 14 stycznia. Wcześniej inwestorzy mają czas na zapoznanie się z warunkami oferty oraz zawarcie umów PPZ z DM INC, podmiotem pośredniczącym w Ofercie. Cena 1 akcji została ustalona na 340 zł, co oznacza, że łączna wartość IPO wyniesie 10,2 mln zł. Oferującym (sprzedającym) akcje jest PlayWay S.A.

DeGenerals to studio deweloperskie z Grupy PlayWay, które w lutym 2020 r. wydało Tank Mechanic Simulator. Gra osiągnęła duży sukces komercyjny, jeden z większych w Grupie. Do końca listopada gracze kupili ponad 125 tys. sztuk gry. Przychody ze sprzedaży przekroczyły 3,5 mln zł, a koszty produkcji zwróciły się w niecałe 3 dni. Jednocześnie gra zbiera bardzo dobre recenzje – w serwisie Steam grę oceniło prawie 4 tys. osób, z czego 87 proc. opinii jest pozytywnych. Na wishliście tytuł ma około 155 tys. graczy, którzy jeszcze go nie zakupili.

- Sukces Tank Mechanic Simulator sprawił, ze osiągnęliśmy odpowiedni poziom rozwoju by wejść na warszawska giełdę. Chcemy zadebiutować na NewConnect jeszcze w I półroczu 2021 r. Sprzedaż Tank Mechanic Simulator generuje stabilne przepływy pieniężne, zamierzamy zwiększać monetyzacje tytułu dzięki rozszerzeniom DLC, portom na konsole oraz aktywnej polityce sprzedaży. Obiecujące portfolio preprodukcji pozwala z optymizmem patrzeć na sprzedaż również w dłuższym terminie – mówi Robert Pietrzko, prezes DeGenerals.

Jeszcze w 2021 r. DeGenerals planuje wydać dwa rozszerzenia DLC oraz wydać grę na konsole – we współpracy ze spółkami z Grupy PlayWay. Spółka podpisała umowy na przygotowanie wersji na stare i nowe konsole (PS4, PS5, XBOX One, XBOX X|S), platformy mobilne oraz VR.

W ramach IPO inwestorzy mają możliwość zakupu do 30 tys. akcji DeGenerals, co stanowi 9,38 proc. udziału we wszystkich akcjach spółki. Cena 1 akcji została ustalona na 340 zł. Akcje sprzedaje PlayWay, który według stanu sprzed oferty posiada 80 proc. akcji DeGenerals. Pozostałe akcje są w posiadaniu założycieli spółki – Roberta Pietrzko i Michała Flodrowskiego.

- Zespół DeGenerals jest autorem jednego z większych sukcesów w całej Grupie PlayWay, dlatego wiążemy z nim długoterminowe plany i nadzieje na kolejne, jeszcze większe produkcje. Jesteśmy długoterminowym i strategicznym inwestorem w DeGenerals. Transakcja sprzedaży akcji związana jest z potrzebą osiągniecia odpowiedniego poziomu free float przed wejściem spółki na NewConnect. Po ofercie pozostaniemy większościowym akcjonariuszem, z pakietem około 70 proc. akcji – komentuje Krzysztof Kostowski, prezes Grupy Playway.

Zapisy na akcje rozpoczną się 14 stycznia. Wcześniej inwestorzy maja czas na zapoznanie się z Memorandum Informacyjnym oraz zawarcie umów PPZ (umowa przyjmowania i przekazywania zleceń) z Domem Maklerskim INC S.A. Inwestor może złożyć zapis na co najmniej 80 akcji, jednak nie więcej niż 1.600 akcji. Zapisy na akcje potrwają do 22 stycznia, jednak jeśli w dowolnym dniu przypadającym przed ostatnim dniem procesu przyjmowania zapisów (wg stanu na godz. 19:00 tego dnia), zostaną złożone i opłacone zapisy na Akcje w liczbie większej o co najmniej 200 proc. od liczby akcji oferowanych do sprzedaży – proces przyjmowania zapisów zostanie zakończony tego samego dnia.

źródło: InnerValue Investor Relations