CM INTERNATIONAL - Rekordowe wyniki po czterech kwartałach 2019 r.

Spółka CM International S.A., notowana na NewConnect, producent nowej generacji urządzeń wykorzystywanych do zabiegów medycyny estetycznej zaprezentował wyniki za czwarty kwartał 2019 r. Osiągnięte wyniki były dla CMI najlepszymi w historii. Dzięki realizacji zamówień z projektu Niemcy i projektu Hiszpania, po czterech kwartałach Spółka wypracowała 18,19 mln zł, tj. więcej o 42,2 proc. rdr. W okresie tym wynik EBITDA wyniósł 2,54 mln zł. Przełożyło się to na 35,0 proc. wzrost rok do roku wyniku netto do poziomu 1,80 mln zł.

Po czterech kwartałach minionego roku, CM International wypracowało rekordowe 18,19 mln zł przychodów. W porównaniu do analogicznego okresu 2018 r. stanowi to aż 42,2 proc. wzrost (12,79 mln zł). Osiągnięty wynik przełożył się na bardzo dobry poziom EBITDA, który wyniósł 2,54 mln zł. W raportowanym okresie CMI odnotowało 1,80 mln zł zysku netto, który to był wyższy o 35,0 proc. rdr (1,33 mln zł - I-IV kwartał 2018 r.). W samym czwartym kwartale 2019 r. CM International miało 5,77 mln zł przychodów. Stanowi to 29,9 proc. wzrost w porównaniu do czwartego kwartału 2018 r. – 4,45 mln zł. Wysoki poziom sprzedaży przełożył się na 0,52 mln zł EBITDA oraz 0,31 mln zł zysku netto.

Pod kątem wyników finansowych miniony rok był dla nas zdecydowanie najlepszym okresem w całej historii. W ostatnim czasie, udało się nam poczynić bardzo duże postępy w efektywności operacyjnej. W obszarze podstawowej działalności operacyjnej Spółka realizowała na rzecz swoich partnerów dostawy urządzeń do pielęgnacji skóry, a ponadto odnotowała przychody z tytułu użytkowania przez klientów systemów rozliczeniowych powiązanych z urządzeniami. Mogę powiedzieć, że w pełni zrealizowaliśmy nasze plany i z niecierpliwością oczekujemy nowych wyzwań. – komentuje Mariusz Kara, Prezes Zarządu CM International S.A.

Na osiągnięte wyniki finansowe i operacyjne w omawianym okresie wpływ miała realizacja zleceń z projektu Niemcy oraz projektu Hiszpania. W ramach współpracy z niemieckim partnerem CMI systematycznie realizowała dostawy urządzeń do pielęgnacji skóry. We wrześniu ubiegłego roku Spółka realizuje zamówienie o łącznej wartości 1,93 mln euro.

We współpracy z partnerem z Hiszpanii, CMI realizuje dostawy urządzeń kosmetycznych takich jak Nexus, Protheus IPL, Nuximia. CM International dostarczyła na rzecz kontrahenta urządzenia o wartości 0,25 mln euro. W listopadzie 2019 r. Spółka otrzymała od partnera kolejne zamówienie, które obejmowało dostawę urządzeń o łącznej wartości 0,16 mln euro.

W czwartym kwartale minionego roku CM International wypracowało 138 tys. zł przychodów z tytułu z systemów rozliczeniowych Fixed Price oraz Pay-As-You-Go. Systemy te charakteryzują się systematycznie rosnącą bazą korzystających z nich użytkowników. Docelowo mają one dostarczyć Spółce strumień przychodów o dużej systematyczności, odporny na okresowe spadki koniunktury w branży.

W minionym roku pozyskane zostały kolejne dwa zamówienia znacznej wartości, oba od stale współpracującego z nami partnera z Hiszpanii. Ponadto, duża część podejmowanych w czwartym kwartale działań związana była z realizacją dużych zamówień na rzecz niemieckiego kontrahenta. W związku z dynamicznym wzrostem skali działalności CM International, niezbędne było zwiększenie mocy produkcyjnych i posiadanej przestrzeni. W efekcie czego w 2019 roku intensywnie pracowaliśmy, aby w nowy rok wejść z jeszcze większym potencjałem. – powiedział Michał Sebastian, Wiceprezes Zarządu CM International S.A.

CM International S.A. to polski producent nowej generacji urządzeń wykorzystywanych do zabiegów medycyny estetycznej. Spółka skupia się na projektowaniu, rozwijaniu, produkcji i dystrybucji swoich urządzeń. Produkty oferowane przez CMI mają zastosowanie w gabinetach kosmetycznych, salonach SPA oraz strefach SPA&Wellness najbardziej luksusowych hoteli na całym świecie. Urządzenia CMI są również dostępne w szpitalach w Arabii Saudyjskiej lub klinikach dermatologicznych w Indiach. W kwietniu bieżącego roku Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect.

źródło: InnerValue Investor Relations