AFORTI HOLDING publikuje grudniowe wyniki operacyjne

Grupa AFORTI od ponad 11 lat z sukcesami funkcjonuje na rynku polskim, natomiast od 3 lat jest obecna na rynku rumuńskim. W dniu dzisiejszym spółka AFORTI Holding opublikowała raport ukazujący wyniki operacyjne za ostatni miesiąc 2020 roku.

Działalność Grupy AFORTI opiera się na 3 filarach: finansowaniu przedsiębiorstw, wymianie walut oraz obsłudze Klientów w zakresie usług windykacyjnych i zarządzania wierzytelnościami. AFORTI od lat obsługuje przedsiębiorców w Polsce oraz Rumunii, a w chwili obecnej prowadzi procesy zmierzające do dalszej ekspansji. W ramach tych procesów Grupa chce m.in. upublicznić platformę wymiany walut AFORTI Exchange na giełdzie w Londynie oraz pozyskać licencję EMI.

W dniu dzisiejszym AFORTI Holding S.A. opublikowała wyniki operacyjne spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej. Obrót na platformie wymiany walut w grudniu osiągnął wartość ponad 415 mln PLN co jest wynikiem lepszym o 191% w porównaniu do analogicznego okresu 2019 roku. Wartość nominalna pozyskanych zleceń do obsługi przez spółkę AFORTI Collections spadła w grudniu o 6%, jednak w całym roku 2020 spółka poprawiła wyniki o blisko 50%.

- Ubiegły rok z powodu pandemii był nietypowy i trudny dla całego rynku i biznesu. Grupa AFORTI pokazała jednak mocne DNA sprzedażowe i nasze wyniki rosną nawet w trudniejszych okresach. Sprzyja temu fakt, iż stoimy na kilku nogach i możemy efektywnie dostosowywać się do sytuacji. Przykładem jest fakt ograniczenia udzielania pożyczek przez AFORTI Finance w 2020 roku na rzecz rozwoju naszych pozostałych usług – bardziej dopasowanych do naszych Klientów w danym okresie. Ubiegły rok pozwolił nam uporządkować strukturę, pozyskać nowych Klientów, a dzięki skutecznej realizacji naszej strategii w niektórych obszarach zanotowaliśmy rekordowe wyniki – dodaje Klaudiusz Sytek, Prezes AFORTI Holding S.A.

źródło: AFORTI Holding