SONKA w drodze na NewConnect

W drugiej połowie roku na giełdzie zadebiutuje SONKA S.A., pierwszy w Polsce twórca i wydawca gier specjalizujący się w tytułach na Nintendo Switch. Wśród jego akcjonariuszy jest m.in. wiodący na rynku PlayWay S.A., notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Studio SONKA było dotąd najbardziej znane jako deweloper gry Astro Bears Party. Tytuł w 2018 roku osiągnął pierwsze miejsce w kategorii Best Sellers na Nintendo eShop. To pierwszy taki przypadek wśród polskich producentów gier.

Zarząd Spółki posiada bogate doświadczenie w przygotowywaniu gier na platformy Nintendo. Obecnie koncentruje się na dostarczaniu portów i własnych produkcji na platformę Nintendo Switch.

Wyniki finansowe SONKA S.A. charakteryzują się wysoką dynamiką. W pierwszym kwartale br. Spółka osiągnęła 354 tys. zł zysku – trzy razy więcej, niż rok wcześniej. Firma zamierza kontynuować tempo wzrostu w związku z bogatym planem wydawniczym na ten i następny rok. 18 lipca do sprzedaży trafi DLC do gry 911 Operator – „Search & Rescue”. Dzień później na rynku pojawi się Astro Bears – nowa wersja najważniejszego produktu Spółki. Na sierpień planowana jest kolejna premiera – Mars Power Industries.

Debiut na rynku NewConnect to krok milowy w rozwoju Spółki. Wierzę, że nasze gry będą atrakcyjne nie tylko dla fanów gier na Nintendo Switch, ale także dla inwestorów, którzy obserwują światowy sukces tej konsoli. Cieszę się, że po miesiącach wzmożonej pracy znajdziemy się w gronie spółek notowanych na giełdzie. Mogę zapewnić, że robimy wszystko, żeby nasi akcjonariusze mieli możliwość pomnożenia zysków – mówi Rafał Sankowski, Prezes Zarządu SONKA S.A.

Spółka zrealizowała dotąd 8 produkcji, w tym m.in. The Way Remastered, VSR: Void Space Racing i 911 Operator. Jednym ze strategicznych partnerów firmy jest Grupa PlayWay SA, która posiada 42,41% akcji SONKA S.A.

źródło: Core PR