SCOPE FLUIDICS - Agnieszka Sulikowska dołączy do Komitetu Doradczego

Scope Fluidics - notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna będąca właścicielem innowacyjnych projektów z zakresu diagnostyki medycznej powołała do Komitetu Doradczego dr Agnieszkę Sulikowską. Doświadczona Pani doktor wesprze swoimi kompetencjami Zarząd Spółki w dalszym rozwoju firmy, szczególnie w zakresie diagnostyki zakażeń szpitalnych oraz mikrobiologii klinicznej.

Dr Agnieszka Sulikowska jest uznanym specjalistą w Polsce w zakresie zakażeń szpitalnych. Pracuje w szpitalach jako konsultant mikrobiologii klinicznej i kontroli zakażeń szpitalnych. Tytuł doktora nauk medycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym uzyskała w 2005 r. W kolejnym roku objęła tytuł specjalisty w dziedzinie: mikrobiologia lekarska. Dr Sulikowska jest autorem wielu publikacji naukowych dotyczących oporności bakterii na antybiotyki. Jedna z publikacji pt. „Antibiotic susceptibility of bacterial strains isolated from urinary tract infections in Poland” otrzymała nagrodę naukową I-go stopnia przyznaną przez Rektora Akademii Medycznej w Warszawie. Dr Sulikowska pełni funkcję Członka Zarządu w Stowarzyszeniu Higieny Lecznictwa tj. organizacji skupiającej się na profilaktyce i zwalczaniu zakażeń szpitalnych. Ponadto jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych (European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases), Polskiego Stowarzyszenia Mikrobiologów oraz Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych.

- Bardzo się cieszymy, że możemy poinformować o dołączeniu do grona Komitetu Doradczego, kolejnego uznanego specjalisty - dr Agnieszki Sulikowskiej. Jako członek Komitetu dr Sulikowska pomoże nam w realizacji strategicznych projektów Spółki w obszarze dot. zakażeń szpitalnych. Doświadczenie Pani doktor efektywnie wesprze przygotowanie naszych systemów diagnostycznych do badań przedklinicznych jak i właściwych badań przedrejestracyjnych - komentuje prof. Piotr Garstecki, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu Scope Fluidics.

W grudniu 2018 r. Scope Fluidics powołał światowej klasy Komitet Doradczy. W skład Komitetu weszli specjaliści z zakresu diagnostyki, mikrobiologii i zakażeń bakteryjnych, zarazem doświadczeni i odnoszący sukcesy komercyjne przedsiębiorcy. W organie doradczym Spółki zasiadły międzynarodowe autorytety: Dr Vincent Linder – założyciel startupu diagnostycznego Claros Diagnostics, sprzedanego inwestorowi branżowemu za ponad 50 mln USD. Autor ponad 300 patentów w zakresie technik mikroprzepływowych i diagnostyki przyłóżkowej; Dr David Wareham, światowej klasy mikrobiolog kliniczny z renomowanego londyńskiego Uniwersytetu Queen Mary i największego w Londynie laboratorium mikrobiologicznego oraz Sarai Kemp, izraelska specjalistka w dziedzinie rozwoju startupów w obszarze biotechnologii i life sciences.

Powołanie Komitetu Doradczego jest ważnym elementem w rozwoju projektów (systemu PCR|ONE i BacterOMIC) Grupy Scope Fluidics. Przedstawiciele Komitetu służą Spółce swoimi kontaktami wśród globalnych producentów rozwiązań z zakresu med-tech, laboratoriów i klinik, a także instytucji finansowych wspierających tego typu projekty. Zaangażowanie tak doświadczonych współpracowników zwiększa szanse na realizację strategicznych planów Spółki.

źródło: InnerValue Investor Relations