NESTMEDIC trzykrotnie zwiększył liczbę przeprowadzonych badań

Nestmedic S.A. innowacyjna firma telemedyczna w 2018 roku przeprowadziła w Polsce 2059 badań, prawie trzykrotnie więcej niż w 2017 roku i w sumie 109 badań za granicą. Spółka w tym czasie podpisała dwie międzynarodowe umowy na dystrybucję systemu Pregnabit i pierwszą komercyjną umowę z polskim szpitalem publicznym.

W 2018 roku liczba przeprowadzonych badań mobilnym KTG Pregnabit zwiększyła się prawie trzykrotnie, w porównaniu do 715 badań przeprowadzonych w 2017 roku. Spółka w br. rozpoczęła również badania mobilnym KTG za granicą (109 badań) czego rezultatem są m.in. podpisane dwie umowy na dystrybucję KTG Pregnabit do Finlandii i Nigerii. Oba rynki są bardzo perspektywiczne. Cieszy nas bardzo rosnąca liczba badań przeprowadzanych naszym telemedycznym KTG. Od początku funkcjonowania KTG Pregnabit na rynku udało się przeprowadzić aż 2800 badań - komentuje Patrycja Wizińska – Socha, Prezes Nestmedic.

Nestmedic planuje dalszą ekspansję zagraniczną i w 2019 roku Spółka będzie skupiała się głównie na rynku Unii Europejskiej oraz komercjalizacji już trwających rozmów z poszczególnymi dystrybutorami. – W przyszłym roku spodziewamy się pierwszych komercyjnych umów w krajach Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że wśród nich będzie przede wszystkim Finlandia ale i Irlandia, Włochy, Portugalia, Litwa, Czechy i Grecja. Widzimy także duży potencjał w krajach afrykańskich czy arabskich. – wymienia Patrycja Wizińska – Socha, Prezes Nestmedic.

Kraj, na którym w przyszłym roku chce zaistnieć Nestmedic wraz ze swoim mobilnym KTG poza Europą, to w pierwszej kolejności Stany Zjednoczone. – Rozpoczęliśmy formalne działania umożliwiające nam wejście na amerykański rynek. Podpisaliśmy umowę z firmą konsultingową, która ma nam pomóc przygotować niezbędną dokumentację umożliwiającą uzyskanie zezwolenia na rozpoczęcie dystrybucji naszego mobilnego KTG Pregnabit na rynku amerykańskim. W 2019 roku planujemy zakończyć procedury i uzyskać zezwolenia - komentuje Patrycja Wizińska – Socha, Prezes Nestmedic.

Dodatkowo Spółka zamierza aktywnie wdrażać mobilne KTG Pregnabit na rynek nigeryjski zgodnie z niedawno podpisaną umową z tamtejszym dystrybutorem. W ramach realizacji umowy w 2019 roku na tamtejszy rynek ma trafić około 295 urządzeń służących do przeprowadzania badań KTG w warunkach domowych, a Nestmedic może udzielić ok. 1105 miesięcznych licencji na korzystanie z systemu Pregnabit.

źródło: InnerValue Investor Relations