MOVIE GAMES - 80 tys. graczy oczekuje na premierę Alaskan Truck Simulator

Movie Games S.A., warszawskie studio gamingowe notowane na rynku NewConnect, odnotowało ponad 80 tys. graczy oczekujących premiery gry Alaskan Truck Simlulator. Produkcja będzie łączyła symulator kierowcy ciężarówki z grą survivalową. Łączna liczba graczy, która zapisała się na wishlisty 4 gier nad którymi pracuje obecnie Movie Games, wyniosła ponad 175 tys. osób.

Wishlist to lista oczekujących na premierę danej gry prowadzona przez największe platformy dystrybucji cyfrowej, w tym miedzy innymi przez Steam. Każdy z użytkowników platformy może zapisać się na wishlistę w przypadku, gdy jest zainteresowany danym tytułem czekającym na premierę.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości graczy, którzy zapisali się na wishlistę tworzonego przez nas dość nietypowego symulatora. Osiemdziesiąt tysięcy to duża liczba, biorąc pod uwagę, że nie rozpoczęliśmy jeszcze żadnych znaczących wydatków na marketing tytułu. Innym pozytywnym aspektem jest istotny wzrost zapisów na wishlistę w ostatnich tygodniach. Jesteśmy przekonani, że rozpoczęcie szerokiej kampanii marketingowej zwiększy jeszcze bardziej liczbę graczy zainteresowanych zarówno Alaskan Truck Simulator jak i innych tytułów nad którymi pracujemy – komentuje Mateusz Wcześniak, Prezes Zarządu Movie Games S.A.

Akcja Alaskan Truck Simulator rozgrywa się w tytułowym, mroźnym stanie USA. Gracz będzie musiał zmierzyć się z nieustannie zmieniającą się pogodą i zimnym klimatem, dbać o zapasy żywności, zastawianie pułapek na mniejsze zwierzęta oraz zyskiwać uznanie wśród lokalnej społeczności. To wszystko w świetle zmagań z zaskakującymi, groźnymi wyzwaniami na drogach mroźnej Alaski. Warszawskie studio tworzy grę we współpracy z Discovery Adventures. Premiera zaplanowana jest na 2019 rok.

- Bardzo dobre wyniki na wishlistach osiągają również inne gry, nad którymi pracujemy. Trzydzieści tysięcy zapisów zostało przekroczone przez Drug Dealer Simulator oraz Car Wash Simulator, a Lust from Beyond osiągnął liczbę trzydziestu pięciu tysięcy zapisów. Są to gry, które znajdują się na o wiele wcześniejszych etapach produkcji niż Alaska Truck Simulator, więc liczby te są dla nas bardzo zadowalające – dodaje Mateusz Wcześniak.

Drug Dealer Simulator to opowieść o wyzwaniach jakie stoją na co dzień przed dealerem narkotyków. Ucieczka przed policją oraz konflikty z konkurencją to tylko niektóre z problemów, z którymi będzie musiał zmierzyć się gracz. W ramach Car Wash Simulator gracz będzie mógł poprowadzić swoją własną myjnię samochodową, natomiast Lust from Beyond pozwoli graczom podjąć próbę dostania się do Krainy Rozkoszy poprzez uczestniczeniu w mrocznych rytuałach tajemniczej sekty. W przyszłości wyżej wymienione gry zostaną wydane również na innych platformach niż PC.

źródło: InnerValue Investor Relations