MENNICA SKARBOWA poszerza własną sieć sprzedaży

Mennica Skarbowa, największy w Polsce dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych, otwiera nowy punkt sprzedaży w Kielcach. Od poniedziałku przy Al. IX Wieków Kielc 6 klienci mogą między innymi kupić sztabki złota, monety bulionowe oraz inne produkty z oferty. Jak podkreśla Zarząd, otwarcie własnej placówki w Kielcach jest odpowiedzią na wzmożone zainteresowanie zlotem jako lokatą kapitału i przełoży się na potencjalnie wyższe wyniki finansowe spółki już w okresie średnioterminowym. Nowy oddział będzie 13. stacjonarnym punktem sprzedaży Mennicy. Spółka planuje dalsze poszerzenie własnej sieci sprzedaży.

W poniedziałek, 12 października, otwarty został nowy, własny punkt sprzedaży Mennicy Skarbowej w Kielcach. Placówka przejmie funkcje realizowane dotychczas w Kielcach przez oddział partnerski. W punkcie można kupić sztabki złota o różnej wadze, monety bulionowe, srebro oraz diamenty, a także bezpłatnie odebrać produkty zamówione za pośrednictwem sklepu internetowego. Oddział prowadzi również skup złota, srebra oraz diamentów. W opinii Zarządu własna placówka pozwoli skuteczniej obsłużyć rosnący popyt na oferowane przez spółkę produkty niż realizowanie sprzedaży za pośrednictwem placówki partnerskiej, a tym samym wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

– Są dni, że do naszych punktów sprzedaży ustawiają się długie kolejki. Z powodu niepewności związanej przede wszystkim z trwającą pandemią COVID-19 inwestorzy szukają bezpiecznej lokaty kapitału, a taką od zawsze stanowi złoto. To z kolei powoduje, że kurs złota notuje historycznie wysokie poziomy – w sierpniu za uncję trzeba było zapłacić historycznie najwyższą cenę, 2070 USD – podkreśla Jarosław Żołędowski, Prezes Zarządu Mennicy Skarbowej SA. – W kontekście prognozowanej drugiej fali zachorowań na koronawirusa i związanego z tym chaosu na rynkach spodziewamy się kontynuacji trendu wzrostowego na cenach złota. Z tego powodu intensywnie pracujemy nad dalszym poszerzeniem własnej sieci sprzedaży – zarówno offline, jak i online – co przełoży się na realizację naszych celów biznesowych, kondycję spółki i wzrost jej wyników finansowych w okresie średnioterminowym. – dodaje Żołędowski.

Mennica Skarbowa to największy dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych w Polsce. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych. Głównym obszarem jej działalności jest sprzedaż złota inwestycyjnego, w formie sztabek i monet bulionowych, a także innych metali szlachetnych. W minionym kwartale, dzięki wzmożonemu popytowi na złoto, Mennica Skarbowa zanotowała wzrost wyników finansowych, a pod koniec lipca jej akcje osiągnęły historyczną cenę 200 złotych. Nowy, własny oddział Mennicy Skarbowej w Kielcach zlokalizowany jest przy Al. IX Wieków Kielc 6, w budynku Becher Platinum. Jest to 13. stacjonarny punkt sprzedaży. Produkty oferowane przez spółkę można kupić także w placówkach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Białymstoku, Lublinie, Zielonej Górze oraz przez internet.

źródło: ITBC