EURO-TAX.PL przyspiesza w Rumunii i notuje rekordowy I kwartał

Grupa Euro-Tax.pl, notowany na NewConnect lider polskiego rynku zwrotu podatku za pracę za granicą, podpisała w I kwartale 2018 r. łącznie blisko 15,2 tys. umów na zwrot podatku i pozyskanie zasiłków. To o prawie 8% więcej niż rok wcześniej i jednocześnie najlepszy wynik I kwartału w historii Grupy.

W pierwszych trzech miesiącach br. liczba podpisanych umów na zwrot podatku wyniosła 10 984 dla klientów z Polski i 1 674 dla klientów z Rumunii (w 1Q 2017 było to odpowiednio 10 965 i 839 umów). Euro-Tax.pl pomaga emigrantom zarobkowym także w kwestii pozyskania zasiłków - liczba podpisanych umów na tę usługę wyniosła w I kw. 2018 r. 2281 dla klientów z Polski oraz 230 dla klientów z Rumunii (rok wcześniej odpowiednio 2 125 i 102).

- To zdecydowanie najlepszy początek roku w historii naszej Grupy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że już w pierwszych trzech miesiącach 2018 r. udało nam się pokonać granicę 15 tys. podpisanych umów. Zawdzięczamy to m.in. dynamicznemu wzrostowi, który notujemy w Rumunii. Stajemy się tam coraz bardziej znaną marką, co potwierdza ponad 2-krotny wzrost liczby podpisanych umów na tym rynku – komentuje Adam Powiertowski, Prezes Zarządu Euro-Tax.pl.

Przychody Grupy wyniosły w I kwartale 3,1 mln zł i były o 3% niższe niż w analogicznym okresie 2017 r. Słabszy wynik na poziomie zysku netto jest pochodną m.in. ekspansji na rynku rumuńskim, na którym Euro-Tax.pl systematycznie zwiększa swój udział.

- W związku z dynamicznym wzrostem liczby klientów w Rumunii musieliśmy zwiększyć zatrudnienie Grupy o ponad 14%, co wymiernie przełożyło się na wyższe koszty, ale jednocześnie pozwoliło na sprawniejszą obsługę, która potencjalnie przełoży się na wyższe przychody w kolejnych okresach. Innym czynnikiem, który negatywnie wpłynął na nasze wyniki w I kw. był wyraźnie niższy niż przed rokiem kurs EUR/PLN. Pozostajemy jednak optymistycznie nastawieni – w Polsce umacniamy pozycję lidera rynku, spółka rumuńska rośnie coraz szybciej, a szacowana wycena portfela umów znajdujących się na koniec marca w zagranicznych urzędach skarbowych jest o ponad 40% wyższa niż przed rokiem – dodaje Prezes Zarządu Euro-Tax.pl.

Grupa Euro-Tax.pl jest notowana na NewConnect od 2010 roku. W ciągu ostatnich 11 lat dla ponad 200 tys. klientów odzyskała ponad 500 mln zł podatków.

źródło: InnerValue Investor Relations