BLOOBER TEAM rozczarowany premierą gry 2084

Mimo zwrotu kosztów produkcji gry 2084, która dostępna jest od 13 grudnia w usłudze Early Access na Platformie Steam, krakowski deweloper nie jest zadowolony z wyników sprzedaży. Liczy, że kolejne aktualizacje, z których pierwsza planowana jest już na styczeń, zwiększą liczbę użytkowników.

– W takich sytuacjach najłatwiej jest przemilczeć temat lub uciec do kolejnego produktu. My mówimy wprost - mimo zwrotu kosztów produkcji w przeciągu premierowego weekendu trudno nam cieszyć się z osiągniętego rezultatu, gdyż nie jest on zadowalający. – komentuje Piotr Babieno prezes Bloober Team. – Poniesione na produkcję koszty zwróciły się, ponieważ były bardzo niskie - gra została zrealizowana w trakcie zorganizowanego przez Feardemic przy naszym udziale wewnętrznego 72-godzinnego Game Jamu - dodaje.

Gra 2084 jest przedstawicielem gatunku FPS osadzonym w kimacie cyberpunku. Wykorzystuje materiały i doświadczenie z poprzednich produkcji studia Bloober Team, w szczególności „>observera_”. Obecnie gra jest dostępna w cenie 9,99 EURO z 15% rabatem z okazji premiery.

- Feardemic analizuje obecnie statystyki gry i planuje wprowadzanie zmian, które mogą pomóc zwiększyć zainteresowanie produkcją. Pierwsze oceny i opinie są zachęcające - gra ma potencjał do rozwoju. Nie zamierzamy jednak inwestować wielkich środków w tym celu. Od samego początku 2084 było pomyślane jako bardzo niskobudżetowa produkcja - nie będziemy tego zmieniać i chcemy uważnie podchodzić do dalszego rozwoju tej gry – dodaje Babieno. – Z pewnością jednak 2084 daje nam dużo niezbędnej przy kolejnych produkcjach wiedzy, którą możemy nabywać przy tej produkcji. Po cichu wciąż jednak liczymy, że będzie ona zdobywała coraz więcej użytkowników, a Feardemic zbuduje community na gatunek gier, który z założenia nie będzie przedmiotem zainteresowania Bloober Team - podsumowuje.

Obecna średnia ocen od użytkowników to 82%. Pierwszy update planowany jest już z w styczniu. W lutym natomiast odbędzie się premiera >observera_ na platformę Nintendo Switch.

źródło: Strict Minds