AFORTI - Grupa rozwija krajową sieć sprzedaży

Grupa AFORTI – holding finansowy oferujący pożyczki pozabankowe, usługi windykacyjne i faktoringowe dla firm z sektora MSP oraz zarządzający platformą wymiany walut online dla firm – dynamicznie rozszerza sieć oddziałów na terenie Polski. Zgodnie ze strategią rozwoju, przyjętą na lata 2018-2020, tylko w 2018 roku pod szyldem Aforti Holding, Aforti Finance i Aforti Exchange uruchomionych zostanie co najmniej 10 nowych lokalizacji, a cała sieć urośnie do ponad 30 oddziałów.

W lutym i kwietniu 2018 roku AFORTI uruchomiło 5 nowych placówek, realizując połowę rocznego planu minimum, dotyczącego ekspansji na rynku krajowym. W tym okresie działalność rozpoczęły: trzy punkty konsultacyjno-sprzedażowe Aforti Holding w: Łodzi, Gdańsku i Bydgoszczy oraz dwa oddziały Aforti Finance, świadczące usługi pożyczkowe dla firm z sektora MSP, zlokalizowane w Lublinie i Opolu.

W latach 2018-2020 Grupa AFORTI skupi się na uruchamianiu swoich oddziałów szczególnie w północnej części Polski, gdzie szyldy AFORTI są jeszcze najmniej widoczne.

– Wiemy, że w dobie fintechów zaskoczeniem może być rozwój stacjonarnych placówek – do tego własnych, a nie w systemie franczyzowym – ale nasz system antyfraudowy bazuje, na określonym etapie procedury pożyczkowej, między innymi na spotkaniach z klientami. Specyfika świadczonych przez nas usług sprawia, że ekspansja terytorialna stanowi bardzo ważny element naszej strategii rozwoju na lata 2018-2020. Nowe punkty konsultacyjne powinny nie tylko wzmocnić relacje z naszymi dotychczasowymi klientami, ale sprawić, że liczba nowych w kolejnych latach znacząco wzrośnie – podkreśla Klaudiusz Sytek, prezes zarządu Aforti Holding.

Aktualnie z ramienia Grupy AFORTI na rzecz mikro, małych i średnich przedsiębiorców działa ponad 160 pracowników, zatrudnionych w 22 oddziałach na terenie całego kraju oraz w rumuńskim i bułgarskim oddziale Aforti Exchange – platformy wymiany walut online dla firm.

Paweł Opoka, dyrektor zarządzający sprzedażą Aforti Holding dodaje – Filozofia Grupy AFORTI zakłada bezpośredni kontakt i mocne relacje z naszymi Klientami, a takie można zbudować przede wszystkim przez kontakt osobisty i wizyty w stacjonarnych placówkach. Tak opracowany system podnosi również zaufanie – klienci widząc tradycyjne, a nie internetowe oddziały AFORTI, chętniej i pewniej korzystają z naszej oferty.

Kontynuacji ekspansji krajowej Grupy AFORTI będzie towarzyszyć rozwój sieci na rynkach zagranicznych. W kolejnych 2-3 latach kantor internetowy Aforti Exchange pojawi się w co najmniej 7 kolejnych – po Polsce, Rumunii i Bułgarii – krajach, takich jak.: Czechy, Węgry, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Albania oraz Macedonia. Natomiast spółka Aforti Finance – udzielająca pożyczek dla firm z sektora MSP – zadebiutuje jeszcze w III kwartale 2018 roku na rynku rumuńskim.

Rozwój stacjonarnych oddziałów własnych nie wyklucza jednocześnie wdrażania nowych, internetowych usług i produktów pożyczkowych, windykacyjnych i faktoringowych. Jeszcze w 2018 roku Aforti Finance udostępni klientom możliwość składania wniosków online, a Aforti Factor – najmłodsza spółka z Grupy, specjalizująca się w finansowaniu faktur dla firm – wprowadzi usługi factoringu online.

W 2018 roku AFORTI uruchomi też własne call center, które stanowić będzie uzupełnienie procesu obsługi klientów w stacjonarnych oddziałach Grupy, a w latach 2018-2020 poszerzy portfel produktowy dla bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej w zakresie leasingu.

źródło: HeadWords PR