7LEVELS zakończyło prace nad prototypem nowej gry

7LEVELS zakończyło prace nad prototypem nowej gry. Trafi ona do sprzedaży na konsolę Nintendo Switch w 2019 r. Krakowski game developer jest w trakcie procedury dopuszczenia akcji do obrotu na rynku New Connect i liczy, że w ciągu kilku najbliższych tygodni trafi do grona notowanych spółek.

Nowy tytuł od 7LEVELS trafi do sprzedaży w przyszłym roku. - Prace trwają. Właśnie ukończyliśmy etap związany ze stworzeniem prototypu. W tym momencie nie chcielibyśmy zdradzać więcej szczegółów. Mogę jedynie powiedzieć, że to platformowa, przygodowa gra akcji, jednak osadzona w zupełnie innym klimacie niż Castle of Heart. Gra trafi na konsolę Nintendo Switch i wykorzysta jej unikalne funkcjonalności. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy chcieli w przyszłości rozwijać marki Castle of Heart, gdyż drzemie w niej duży potencjał – zapowiada Krzysztof Król, wiceprezes 7LEVELS.

Przypomnijmy, że pod koniec marca do sprzedaży trafiła pierwsza gra ze stajni 7LEVELS – Castle of Heart w cenie 14,99EUR/USD. - Dane cały czas do nas spływają, jesteśmy zadowoleni ze sprzedaży po pierwszym tygodniu. Na bieżąco monitorujemy sytuację i będziemy reagowali, gdy zajdzie taka potrzeba. Należy pamiętać, że gra zadebiutowała dotychczas na dwóch z trzech docelowych rynków i nie mamy pełnego obrazu jej popularności – podkreśla Krzysztof Król.

Spółka samodzielnie wprowadziła grę do sprzedaży na rynku w Europie, Australii i w Ameryce (Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk). Natomiast na terenie Azji studio współpracuje z wydawcą z Japonii, firmą NatsumeAtari, która odpowiada za dystrybucję cyfrową „Castle of Heart” m.in. na terenie Japonii, Korei Południowej, Chin, Tajwanu, Hong Kongu, Singapuru, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Indii oraz południowo-wschodniej Azji.

7LEVELS jest w trakcie procedury dopuszczenia i wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect. – Giełda dużo bardziej wnikliwie ocenia spółki planujące debiut. Na bieżąco odpowiadamy na wszelkie pytania Jesteśmy po kolejnej rundzie i wydaje się, że proces powoli dobiega końca.– podsumowuje Krzysztof Król.

Od momentu wprowadzenia Nintendo Switch na rynek (marzec 2017 r.), japońska konsola sprzedała się w nakładzie ok. 15 mln sztuk na całym świecie, wyprzedzając dotychczasowych liderów (Nintendo Wii oraz Sony PS4) i ustanawiając nowy rekord sprzedaży w pierwszym roku od dnia premiery. W Niemczech oraz we Francji, Switch jest obecnie najszybciej sprzedającą się konsolą (łącznie ok. 2 mln sprzedanych urządzeń). Tendencja wzrostowa utrzymuje się także w Stanach Zjednoczonych (ok. 4,8 mln), gdzie w styczniu Nintendo odnotowało wyższą sprzedaż Switcha, niż Sony z konsolą PlayStation4.

źródło: Strict Minds