7LEVELS wyda "Golf Peaks" na Nintendo Switch

7Levels, krakowski producent i wydawca gier na konsole Nintendo, podpisał drugą umowę na „porting” i wydanie gry zewnętrznego producenta. Będzie to „Golf Peaks” od łódzkiego studia Afterburn.

7Levels podpisał wczoraj drugą umowę w zakresie wydania gry zewnętrznego producenta na platformę Nintendo Switch. Zgodnie z jej treścią 7Levels zajmie się „portem” oraz wydaniem i organizacją sprzedaży „Golf Peaks” produkcji studia Afterburn. Do tej pory tytuł dostępny jest na komputery osobiste oraz urządzenia mobilne z systemem IOS.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Afterburn. Starannie wybieramy kolejne ciekawe i nieszablonowe produkcje, które włączamy do naszego portfolio wydawniczego. Golf Peaks wydał nam się pod tym względem niezwykle obiecujący, zwłaszcza, że cieszy się bardzo dobrymi ocenami graczy. Zaledwie dwa tygodnie od premiery średnia ocen w Appstore to 4,6 /5 podczas gdy na platformie steam gra posiada 100% pozytywnych recenzji. Gra została doceniona także przez takie serwisy branżowe jak Pocket Gamer (4,5/5) i Lounch Party Gaming (9/10) oraz zdobyła pierwsze miejsce w The Big Indie Pitch podczas tegorocznych targów PGA. Jesteśmy przekonani, że produkcja znajdzie swoich entuzjastów także na platformie Nintendo Switch. – komentuje Paweł Biela, prezes 7Levels.

7Levels będzie prowadziło działania związane z wydawaniem, dystrybucją oraz promocją gry na platformie Nintendo Switch we własnym zakresie i na własny koszt. Wynagrodzenie studia Afterburn będzie uzależnione od wartości przychodów, które zostaną osiągnięte przez 7Levels bezpośrednio wskutek dystrybucji i sprzedaży gry na platformę Nintendo. Licencja na wydanie i dystrybucję gry udzielona jest na okres 2 lat, a po upływie tego okresu przekształci się w licencję udzieloną na czas nieoznaczony.

Wczorajsza umowa to drugi projekt w programie „portingu” i wydawania gier zewnętrznych developerów na Nintendo Switch. – Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, wciąż koncentrujemy się na jak najszerszym wykorzystaniu możliwości platformy Nintendo Switch. Tak jak już wspominaliśmy, przy okazji podpisania umowy na „porting” gry „Warplanes: WW2 Dogfight” wydawanie gier zewnętrznych studiów będzie stanowiło uzupełniającą działalność spółki i nie wpłynie na produkcje autorskich projektów. – mówi Paweł Biela.

Przypominamy, że 7Levels zakończyło już pracę nad prototypem kolejnej gry własnej produkcji. To platformowa, przygodowa gra akcji. Tytuł zadebiutuje na Nintendo Switch w 2019 r. – Nasza nowa gra jest w dosyć zaawansowanym stadium produkcji, niebawem zdradzimy więcej informacji na jej temat – zapowiada prezes 7Levels.

źródło: Strict Minds